cam_BH3_courtyard_sunrise_FINAL_6K.jpeg

Vizualizácie sú len ilustračné.

Bory Bývanie 3

Bývanie

V novej mestskej štvrti Bory začneme onedlho s výstavbou tretej rezidenčnej fázy projektu Bory Bývanie, v rámci ktorej sa plánuje výstavba 357 bytov v ôsmich bytových domoch.

Bory Bývanie 3 ponúkne kvalitnú architektúru od ateliéru Vallo Sadovsky Architects a priamo nadviaže na úvodnú prvú fázu, ktorá bola dokončená v roku 2019. „ Tretia etapa Bory Bývania ponúka štýlové a moderné bývanie v ôsmich bytových domoch, obkolesené množstvom zelene a kvalitným verejným priestorom s ústredným lineárnym parkom, popretkávaným detskými ihriskami i fitnes plochou. Centrálna časť je bezpečná pre obyvateľov i malé deti vďaka oddeleniu automobilovej dopravy, ktorú sme umiestnili len po obvode novej štvrte, “ hovoria Silvia Rosíková a Mateja Vonkomerová, architektky v ateliéri Vallo Sadovsky Architects.

1 až 4-izbové byty sa budú nachádzať v 6 bytových domoch so štyrmi až piatimi podlažiami. Navrhnuté sú aj dva sekciové domy so šiestimi podlažiami. Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami. Celkovo tak vznikne 488 parkovacích miest, z toho 320 vonkajších a 168 vnútorných.

Projekt počíta aj s verejným parkom s rozlohou viac ako 8 500 m 2 , ktorého úpravy sú založené na kombinácii chodníkov, zelene, detských ihrísk, lavičiek a voľných priestorov, ktoré prinášajú do územia možnosť kvalitného trávenia voľného času.

Tretia etapa projektu Bory Bývanie prinesie do jedného z najväčších rozvíjajúcich sa území Bratislavy cenovo dostupné bývanie určené predovšetkým pre mladých ľudí, ktorí určite ocenia blízkosť k nákupnému centru Bory Mall s výbornou občianskou vybavenosťou. Doslova na skok budú mať obyvatelia k dispozícii potraviny, kino, fitnes centrum, plavecký bazén, obchodné prevádzky či cyklotrasu. Výhodou je určite aj škôlka v pešej dostupnosti, ktorá bude prvou verejnou materskou škôlkou v Bratislave postavenou súkromným investorom, “ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko.

Bory Bývanie 3  disponuje právoplatným územným rozhodnutím a v súčasnosti čaká na stavebné povolenie. Začiatok výstavby je plánovaný na prvý kvartál 2020.

Registrácia záujemcov o Bory Bývanie 3 spustená!

Mám záujem