03-byvanie-26-04-2018.jpg

Vizualizácie sú len ilustračné.

Vízia novej modernej štvrte Bory sa napĺňa o ďalšie dve etapy bývania

Bývanie

Napredujeme! 3. etapa projektu Bory Bývanie čaká na získanie záväzného stanoviska hlavného mesta Bratislava a prinesie do novej štvrte až 357 bytov v ôsmich bytových domoch. Ďalšiu 4. etapu projektu bude tvoriť 306 bytov v 6 bytových domoch s 5 až 6 nadzemnými podlažiami.

01-byvanie-26-04-2018.jpg

Tretia etapa projektu vo fáze získavania povolení

Tretia etapa priamo nadviaže na úvodnú prvú fázu, ktorá sa v súčasnosti dokončuje. Architektom je štúdio Vallo Sadovsky Architects. Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami. O parkovanie sa naozaj báť nemusíte, v novej štvrti bude celkovo dostupných 488 parkovacích miest, časť z nich aj na povrchu. Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná, pričom jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.

Výstavba 4. etapy začne v priebehu budúceho roka

„Nová 4. etapa projektu Bory Bývanie nadväzuje na urbanistickú štruktúru 2. etapy projektu, čím vytvorí kompaktný celok bytových domov. Podobne ako predchádzajúce časti, aj táto prinesie ekologické bývanie s vysokým podielom zelene. Obyvateľom ponúkne vyše 400 parkovacích miest a nadštandardnú občiansku vybavenosť. Pokračovanie rezidenčnej výstavby tak potvrdzuje, že oblasť Bory patrí k najväčším rozvíjajúcim sa územiam v Bratislave,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko.

V súčasnosti pripravujeme projektovú dokumentáciu na získanie potrebných povolení, výstavba by sa mala začať v priebehu budúceho roka . Štvrtá etapa ponúkne svojim obyvateľom detské ihrisko, komunitný priestor s prístreškom a možnosťou grilovania. Všetkých aktívnych obyvateľov poteší plánovaná cyklotrasa a chodník lemujúci Dúbravčický potok s viacerými miestami na športové aktivity.

02-byvanie-26-04-2018.jpg