05-sluzby-17-05-2019.jpg

Na Boroch vyrastá Nemocnica novej generácie

Služby

Až 14 špičkových operačných sál, urgentný príjem novej generácie, osem intímnych pôrodných izieb namiesto boxov, robotická prípravovňa liekov, zdravotná starostlivosť organizovaná v multidisciplinárnych programoch, inovatívne procesy a moderné rádiodiagnostické vybavenie, jednolôžkový štandard pre pacienta či liečivé prostredie. Aj taká bude prvá koncová Nemocnica novej generácie siete Svet zdravia, ktorá práve vyrastá na bratislavských Boroch.

Inovatívne medicínske a prevádzkové procesy

„Naše regionálne nemocnice, novopostavená moderná nemocnica v Michalovciach a pripravovaná prvá koncová nemocnica na Boroch sú najlepším príkladom toho, ako skupina Penta pozitívne mení slovenské zdravotníctvo. Často sme príkladom pre ostatných, keď zavádzame inovatívne medicínske a prevádzkové procesy, ktoré zvyšujú kvalitu zdravotnej starostlivosti a bezpečnosť pacienta. Vieme, že aj v slovenských podmienkach sa dá dosiahnuť európska úroveň, a dnes som hrdý na to, čo sme už dokázali a kam naše zdravotníctvo posúvame,“ hovorí Eduard Maták, partner v Penta Investments, ktorej súčasťou je sieť nemocníc Svet zdravia.

02-sluzby-17-05-2019.jpg

Čo prináša Nemocnica novej generácie na Boroch?

Modernú architektúru: monobloky s centrálnou spojnicou medzi jednotlivými krídlami hrebeňového tvaru. Charakteristickým znakom nemocnice bude plastická fasáda, pričom fasádne panely budú tvarované do písmena V a každý bude mať iný uhol zakrivenia.

Liečivé prostredie: interiérový dizajn vychádza z tzv. Practice Proof Design a tvorí ho drevo, zeleň a pastelové farby, ktoré upokojujúco pôsobia na ľudskú psychiku. Nemocnica bude mať tiež zelené strechy, ktoré budú okrem estetického účelu prínosom aj z hľadiska energetických úspor a klimatickej pohody vnútri budovy.

Urgentný príjem novej generácie: moderný urgentný príjem bude nadštandardne vybavený a bude fungovať na princípoch uplatňovaných v anglosaských krajinách, čím získajú pacienti v akútnom ohrození života vyššiu šancu na prežitie.

Pôrodné izby namiesto boxov: pôrody budú prebiehať v intímnom prostredí v špeciálne zariadených ôsmich pôrodných izbách hotelového štandardu, ktoré budú vybavené ako plnohodnotné pôrodné sály.

01-sluzby-17-05-2019.jpg

Plánovaná aj akútna zdravotná starostlivosť priamo v novej štvrti

Nemocnica novej generácie bude pripravená prevziať zodpovednosť aj za tých najnáročnejších pacientov z celého Slovenska. Poskytovať bude plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni, ktorá bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia. Výstavba nemocnice odštartovala minulý rok a spustenie plnej prevádzky je naplánované na január 2022.

Čo to však znamená pre vás, budúcich obyvateľov novej štvrte? Už v roku 2022 sa môžete tešiť na špičkovú zdravotnú starostlivosť, ktorú budete mať k dispozícii len pár krokov od vášho nového bývania.

03-sluzby-17-05-2019.jpg