05-sluzby-17-05-2019.jpg

Vizualizácie sú len ilustračné.

Na Boroch vyrastá Nemocnica novej generácie

Služby

Až 14 špičkových operačných sál, urgentný príjem novej generácie, osem intímnych pôrodných izieb namiesto boxov, robotická prípravovňa liekov, zdravotná starostlivosť organizovaná v multidisciplinárnych programoch, inovatívne procesy a moderné rádiodiagnostické vybavenie, jednolôžkový štandard pre pacienta či liečivé prostredie. Aj taká bude prvá koncová Nemocnica novej generácie siete Svet zdravia, ktorá práve vyrastá na bratislavských Boroch.

Inovatívne medicínske a prevádzkové procesy

„Naše regionálne nemocnice, novopostavená moderná nemocnica v Michalovciach a pripravovaná prvá koncová nemocnica na Boroch sú najlepším príkladom toho, ako skupina Penta pozitívne mení slovenské zdravotníctvo. Často sme príkladom pre ostatných, keď zavádzame inovatívne medicínske a prevádzkové procesy, ktoré zvyšujú kvalitu zdravotnej starostlivosti a bezpečnosť pacienta. Vieme, že aj v slovenských podmienkach sa dá dosiahnuť európska úroveň, a dnes som hrdý na to, čo sme už dokázali a kam naše zdravotníctvo posúvame,“ hovorí Eduard Maták, partner v Penta Investments, ktorej súčasťou je sieť nemocníc Svet zdravia.

02-sluzby-17-05-2019.jpg

Čo prináša Nemocnica novej generácie na Boroch?

Modernú architektúru: monobloky s centrálnou spojnicou medzi jednotlivými krídlami hrebeňového tvaru. Charakteristickým znakom nemocnice bude plastická fasáda, pričom fasádne panely budú tvarované do písmena V a každý bude mať iný uhol zakrivenia.

Liečivé prostredie: interiérový dizajn vychádza z tzv. Practice Proof Design a tvorí ho drevo, zeleň a pastelové farby, ktoré upokojujúco pôsobia na ľudskú psychiku. Nemocnica bude mať tiež zelené strechy, ktoré budú okrem estetického účelu prínosom aj z hľadiska energetických úspor a klimatickej pohody vnútri budovy.

Urgentný príjem novej generácie: moderný urgentný príjem bude nadštandardne vybavený a bude fungovať na princípoch uplatňovaných v anglosaských krajinách, čím získajú pacienti v akútnom ohrození života vyššiu šancu na prežitie.

Pôrodné izby namiesto boxov: pôrody budú prebiehať v intímnom prostredí v špeciálne zariadených ôsmich pôrodných izbách hotelového štandardu, ktoré budú vybavené ako plnohodnotné pôrodné sály.

01-sluzby-17-05-2019.jpg

Plánovaná aj akútna zdravotná starostlivosť priamo v novej štvrti

Nemocnica novej generácie bude pripravená prevziať zodpovednosť aj za tých najnáročnejších pacientov z celého Slovenska. Poskytovať bude plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni, ktorá bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia. Výstavba nemocnice odštartovala minulý rok a spustenie plnej prevádzky je naplánované na január 2022.

Čo to však znamená pre vás, budúcich obyvateľov novej štvrte? Už v roku 2022 sa môžete tešiť na špičkovú zdravotnú starostlivosť, ktorú budete mať k dispozícii len pár krokov od vášho nového bývania.

03-sluzby-17-05-2019.jpg