O projekte

Nadštandard je štandardný

Bory predstavujú moderné ekologické bývanie s nadštandardnou občianskou vybavenosťou. Ideálna poloha v tesnej blízkosti nákupného centra Bory Mall a lesov Malých Karpát poskytuje dokonalú kombináciu zábavy aj oddychu. K radosti z bývania prispeje aj do detailov prepracovaný projekt s veľkorysou výsadbou zelene, komunitnou záhradou, ihriskami, parkovacími miestami pre obyvateľov a množstvom ďalších prvkov, ktoré spríjemňujú každodenný život.
Bory Bývanie je pilotný rezidenčný projekt novej mestskej obytnej štvrte, ktorého cieľom je vytvoriť kvalitné a príjemné prostredie pre život. Základom je zdravé a ekonomické bývanie s jednoduchým a praktickým riešením bytov a s použitím prírodných materiálov. Z príjemne zvlneného terénu zelene vyrastie 9 bytových domov s prioritou pešieho pohybu a oddychových voľno-časových aktivít v atraktívnom prostredí mestského parku. Samotné byty sú dokončené vo vysoko kvalitnom štandarde od renomovaných výrobcov vo viacerých farebných variáciách.
Bory Bývanie ... kvalitné a príjemné prostredie pre život.

Časový harmonogram výstavby

Štandard zariadenia

Opis štandardnej stavebnej realizácie bytového domu, bytov, nebytovýcha spoločných priestorov v bytovom dome a prehľad ich štandardných vybavení.

Konštrukčný systém stavby
Železobetónová základová doska. Nosný systém podzemného podlažia vytvorený železobetónovými stenovými a stĺpovými prvkami. Nosný systém prízemia vytvorený železobetónovými stenovými a stĺpovými prvkami s výplňovým nenosným tehlovým murivom. Nosný systém poschodí vytvorený stenovými murovanými prvkami s výplňovým nenosným tehlovým murivom.
Deliace priečky
Medzibytové steny:
Železobetónové hrúbky 250 a 300mm alebo murované akustické hrúbky 250 a 300mm spĺňajúce požiadavky na zvukovú izoláciu deliacich konštrukcií podľa normy STN 73 0532.
Deliace interiérové priečky:
murované z tehál hrúbky 115mm alebo 140mm
Povrchová úprava stien, stropov a podhľadov
Predsieň, chodba, obývacia izba, izby, kuchyňa opatrená vápenno-cementovou omietkou a bielou maľbou. Vo WC a kúpeľniach obklad do výšky 2,1m, nad obkladom vápenno-cementová omietka s bielou maľbou. V niektorých kúpeľniach, WC alebo chodbách sadrokartónový podhľad lokálne alebo celoplošne.
Okná
Štandardné byty
Plastové okná s izolačným trojsklom, vnútorná farba rámu – biela, vonkajšia farba rámu – tmavá antracitová, vonkajšie parapety vo farbe okenného rámu, vnútorný parapet bielej farby.
Strešné - penthouse byty
Hliníkové okná s izolačným trojsklom, vnútorná aj vonkajšia farba rámu tmavá antracitová.
Vykurovanie a príprava teplej úžitkovej vody
Do systému prípravy TUV je zaradený aj solárny ohrev vody, pričom slnečné kolektory sú umiestnené na streche objektu a slúžia ako sekundárny zdroj tepla na TUV. Každá budova má samostatnú kotolňu. Vykurovanie izieb je zabezpečené doskovými vykurovacími telesami s termoregulačnými hlavicami, v kúpeľni rebríkovým radiátorom, pripojenie k vykurovacím telesám je vedené v podlahe bytu.
Vzduchotechnika
Predpríprava vzduchotechnického napojenia kuchynského digestora, nútené vetranie kúpeľne a WC ventilátorom ovládaným samostatným vypínačom s dobehom. Pre potreby hygienického vetrania izieb pri dodržaní hygienických a akustických noriem sú v okenných konštrukciách, prípadne obvodových stenách inštalované akustické prívodné mriežky.
Chladenie
Byty majú prípravu pre následné osadenie chladiacich splitových jednotiek. Príprava spočíva v privedenom napájacom NN rozvode pre exteriérovú chladiacu jednotku umiestniteľnú na loggii bytu s možnosťou odvodenia kondenzátu do exteriérovej stupačky umiestnenej na loggii bytu.
silnoprúdová elektroinštalácia
Meranie spotreby energie zabezpečí bytový elektromer, zásuvkové a svetelné okruhy vrátane zásuviek a spínačov, bez dodávky svietidiel, predpríprava stropného osvetlenia a predpríprava pre kuchynské elektrospotrebiče (varnú dosku, teplovzdušnú rúru, chladničku, digestor, umývačku riadu), svietidlo na loggii/terase/balkóne, exteriérová zásuvka.
slaboprúdová elektroinštalácia
Zabudovaná slaboprúdová dátová prípojka , domáci audiovrátnik na kontrolu vstupu do objektu; pripojenie bytu k vybraným operátorom je cez predprípravu v slaboprúdovom rozvádzači bytu nad vstupnými dverami do bytu. Súčasťou štandardu je aj dátové a ŠK zásuvky.
dvere
Vstupné dvere do bytu:
Bezpečnostné požiarne odolné bytové dvere v bezpečnostnej triede 2, bezpečnostné kovanie triedy II., farba dverí a zárubne z vnútornej aj vonkajšej strany bytu biela.
Interiérové dvere:
Obložková zárubeň + dverné krídlo z DTD. Povrchová úprava Lamistone (CPL).
podlahy a obklady
V predsieni, chodbe, obývacej izbe, izbách, kuchyni - laminátová podlaha 8mm. Vo WC, kúpeľni a na loggii keramická dlažba alebo dlažba z gresu. Loggia/balkón – podlahy: keramická dlažba alebo dlažba z gresu podľa štandardu. Terasy: penthousy na posledných podlažiach v domoch A1,A3,A5 – roštová podlaha z drevokompozitu
kuchynská linka
Nie je súčasťou štandardu, je však možnosť objednať si kuchynskú linku za zvýhodnených podmienok u nášho partnera, spoločnosti ORESI.
pivničná kobka
Systémové montované oceľové priečkové a dverové dielce s uzamykateľnými krídlovými dverami, individuálne osvetlenie, murované steny priestoru omietnuté vápenno-cementovou omietkou, železobetónové steny opatrené náterom, strojne hladená betónová priemyselná podlaha.
garáže a parkovacie miesta
Vstup cez sekčnú garážovú bránu na diaľkové ovládanie. Hladená betónová priemyselná podlaha, osvetlenie na pohybový senzor, príprava pre neskoršie dobudovanie dobíjacej stanice elektromobilov. Murované steny priestoru omietnuté vápenno-cementovou omietkou, železobetónové steny opatrené náterom, zateplené steny opatrené fasádnou omietkou.
spoločné priestory
Vstupy: vstupné zádverie s čistiacou rohožou, hliníkové vchodové dvere so sklenenými výplňami, poštové schránky, audio vrátnik, CCTV vstupov do budovy/vjazdu do garáže a miestnosti kočikární, osvetlenie a podlahy z gresu. Vnútorné povrchy stien: vápenno-cementová omietka, oteru vzdorná maľba.
výťahy
Osobné výťahy pre 9 osôb (2x pre bytové domy A) alebo 13 osôb (1x pre bytové domy B), vhodné aj pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.
schodisko
Prefabrikované schodiskové ramená uložené na železobetónových podestách cez hluk tlmiace prvky.
obvodový plášť:
Tehlové výplňové murivo a železobetónové nosné steny kontaktne zateplené tepelnou izoláciou v nadzemných podlažiach z minerálnej vlny minimálne 200mm, fasádna omietka.
strešný plášť
Plochá strecha s izolačnými vrstvami a fóliovou hydroizoláciou priťažená premývaným štrkovým zásypom.

Budúci predávajúci si vyhradzuje právo zmeny jednotlivých položiek ich náhradu položkami porovnateľnej kvality.

infografika

17 400

m2 zelene

466

parkovacích miest pre obyvateľov

196

pešo dostupných obchodov

5 min.

minút pešo: pošta, banka, potraviny, najlepšie kino na Slovensku
  • nízkoenergetické bývanie kategórie A1
  • domy vybavné solárnymi a tieniacimi panelmi
  • MHD kúsok od domu
  • škôlka kúsok od domu
  • crosfittové outdoor fitness
  • bežecká dráha
  • cyklocesta
  • komunitná záhradka
  • spoločný gril
  • 5 minút pešo najlepšie kino na Slovensku

Autori projektu

Bory Bývanie je pilotný projekt novej mestskej obytnej štvrte, ktorého cieľom je vytvoriť kvalitné a príjemné prostredie pre život. Základom je zdravé a ekonomické bývanie s jednoduchým a praktickým riešením bytov za použitia prírodných materiálov. Z príjemne zvlneného terénu zelene vyrastie 9 bytových domov s prioritou pešieho pohybu a oddychových voľnočasových aktivít v atraktívnom prostredí mestského parku.

Martin Paško podpis

Martin Paško
architekt projektu

Zuzana Zacharová podpis

Zuzana Zacharová
architekt projektu

bory newsletter

Buďte medzi prvými, kto získa novinky ohľadne Bory Bývanie.